Cölöpfalas munkagödör megtámasztás
Az egyik legköltséghatékonyabb munkatér határolás cölöpfallal történik. Ennek oka, hogy készítése egyszerű, viszonylag kicsi a helyigénye, valamint mellette szól az is, hogy foghíjbeépítések esetén kevésbé veszélyezteti a meglévő épületek alapjait. A kivitelezés módját a munkagödör oldalfalának kialakítása, és a terület talajfizikai jellemzői határozzák meg.
Ezek alapján beszélhetünk hézagos, átmetsző, mikrocölöppel zárt hézagos cölöpfalról. Egymást érintő cölöpökkel akkor dolgozunk, ha a talaj önmagában egyáltalán nem állékony, ha nincs vízárósági igény, de statikailag szükséges a sűrű cölöpkiosztás. Amennyiben az egymásba metsző vagy érintő cölöpfal nem szükséges, akkor alkalmazható a hézagos cölöpfal munkatér határolásként. Egymásba metsző/átmetsző cölöpfal egyik legnagyobb előnye a talajvíz kizárása a munkagödörből, valamint a nagyobb teherbírás.
Szádlemezes munkagödör megtámasztás
Amennyiben az építkezésnél szempont a minél nagyobb aktív hely akkor munkagödör megtámasztás esetén a másik lehetséges technológia a szádfalas munkagödör megtámasztás. Gyakran célszerű ez a megoldás kisebb munkagödrök esetén is például csatornázásnál, horizontális furások esetén. Szádlemez típusának választásakor lehetőség van vízzáró és nem vízzáró szádlemezek alkalmazására igény szerint. Statikus tervezőinkkel közösen a "GEO 5 Munkagödör tervezés" programmal megtervezzük és kiválasszuk az alkalmazandó szádlemezt és mélységet.
Ennek keretében vállaljuk:
- Acél szádlemezes munkatér határolás vibrációs technológiával
- Acél szádlemezes munkatér határolás pneumatikus vagy hidraulikus technológiával
- Acélcsövek verése-húzása vibrációs technológiával
- Melegen hengerelt acél szelvények (I, H, U, O) verése-húzása